4 Obserwatorzy
4 Obserwuję
kate627

Po drugiej stronie kartki

Teraz czytam

Eksperyment Anioł
Maciejka Mazan, James Patterson
Klątwa opali
Tamora Pierce, Jacek Drewnowski
Na krawędzi
Ilona Andrews, Mateusz Repeczko
Czerwona piramida (Kroniki Rodu Kane, #1)
Rick Riordan, Agnieszka Fulińska
Przeczytane:: 178/540 stron
Nowa Ziemia (Świat po Wybuchu #1)
Julianna Baggott
Anioł
Dorotea de Spirito
Nevermore: Kruk
Kelly Creagh
Wariant
Robison Wells
Partials. Częściowcy
Dan Wells
Circus Maximus
Damian Dibben
"Idź przez życie z uśmiechem na twarzy, patrz w niebo, a znajdziesz tam swojego Anioła. "

https://www.facebook.com/pages/Read-write-everyday/204155556408336?hc_location=stream 

Autorka Keli :)

„Historia zmienia się nieustannie. Nie jest jak prosta linia. To raczej skomplikowana, wciąż ewoluująca struktura.”

Strażnicy historii. Nadciąga burza - Damian Dibben

Jake Djones to zwykły czternastolatek, który pewnego dnia zostaje niespodziewanie uprowadzony przez grupkę mężczyzn. Chłopak nie ma pojęcia co się dzieje i dlaczego spotkał go taki los. Martwi się o rodziców, ponieważ tego dnia mieli wrócić z podróży. Bardzo chciał się z nimi zobaczyć, bo gdy się żegnali jakoś niespecjalnie mu to wyszło. Wiedział, że rodzice będą się martwić o niego, bo zawsze wracał do domu zaraz po szkole. Miał nadzieję, że zaczną go szukać gdy zorientują się, że coś jest nie tak. Ale faceci, którzy go porwali mają inne zdanie co do pobytu rodziców Jake’a i chłopak nie wie czy im wierzyć, czy może lepiej uciekać. Tyle, że jest jeszcze kilka rzeczy o których powinien się dowiedzieć chłopak i najlepiej gdy przekaże mu je jego ciotka, która jak zwykle się spóźnia. Może w końcu Jake dowie się o co chodzi tym mężczyznom i dlaczego ich rodzina jest taka znana wśród tych ludzi.

dalej »
Źródło materiału: http://poradnikpozytywnegoczytelnika.blogspot.com/2013/08/recenzja-nadciaga-burza-damian-dibben.html

„W życiu nie chodzi o to, by odnaleźć siebie. Głównie chodzi w nim o czekoladę."

Podzieleni - Neal Shusterman

Charley Davidson to kobieta z dość ciekawą osobowością, a jeszcze ciekawszą pracą. Jak sama określiła pracuje na 3,7 etatu. Jest prywatnym detektywem z własną firmą, barmanką w barze ojca oraz pomaga wujkowi w policji rozwiązywać różne zagadki. A 0,7 wzięło się stąd, że nie wie czy uważać pracę kostuchy jako cały etat, ponieważ nie ma z tego żadnych zysków, oprócz zmniejszającej się liczby duchów na świecie. Dzięki swoim zdolnościom szybciej rozwiązuje zagadki kryminalne, niż cały odział CSI. Choć długi czas nie pojmowała swojego daru, pomagał jej w wielu sprawach. Na początku nikt nie wierzył w jej opowiadania o duchach, ponieważ dzieci mają bardzo wybujałą wyobraźnię. Ale kiedy zaczęła odnajdywać zwłoki zaginionych ludzi czy mówiła rodzinie zmarłej osoby o rzeczach, których nie powinna znać, ojciec w końcu jej uwierzył i polegał na jej zdolnościach w rozwiązywaniu morderstw. Gdy skończył z policją, jego brat, a wujek Charley zaczął się nią opiekować i liczył na jej pomoc w wielu zadaniach.

dalej »
Źródło materiału: http://poradnikpozytywnegoczytelnika.blogspot.com/2013/06/recenzja-pierwszy-grob-po-prawej.html

(Nie)Umarli. Księga 2: Arizona

(Nie)Umarli. Księga 2: Arizona - Eden Maguire http://poradnikpozytywnegoczytelnika.blogspot.com/2013/04/recenzja-nieumarli-arizona-eden-maguire.html